لرد هاموند، وزیر سابق بریتانیا، در مورد سرمایه گذاری کریپتو هشدار داد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • لرد هاموند، وزیر سابق بریتانیا، در مورد سرمایه گذاری کریپتو هشدار داد

بر اساس گزارش‌ها، لرد هاموند(Lord Hammond)، وزیر خزانه‌داری سابق بریتانیا، درباره سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داده است. او گفت: “این پول قمار است” و خاطرنشان کرد که “مردم باید بسیار محتاط باشند” و “بسیاری آنها را به بازی نزدیکتر از سرمایه گذاری جدی می دانند.” با این وجود، او در حال حاضر به عنوان مشاور ارشد یک شرکت ارز دیجیتال خدمت می کند.

وزیر سابق خزانه داری بریتانیا درباره سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داد

لرد فیلیپ هاموند، وزیر سابق بریتانیا، از سرمایه‌گذاران خواسته است که در مورد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، از جمله بیت‌کوین و اتر، «بسیار محتاط» باشند.

لرد هاموند وزیر کابینه بریتانیا بود که از سال 2016 تا 2019 به عنوان وزیر خزانه داری، از سال 2014 تا 2016 وزیر امور خارجه و از سال 2011 تا 2014 وزیر دفاع بود. او در جولای(تیر) سال گذشته به مجلس اعیان پیوست.

او در مورد اینکه آیا باید در ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد یا خیر، به روزنامه میل گفت: “اگر یکی از اعضای خانواده‌ام از من می‌پرسید، فکر می‌کنم کاری که من انجام می‌دهم این است که توجه آنها را به این واقعیت جلب کنم که مدیران دارایی بزرگ و معتبر اکنون به طور فزاینده ای در حال آزمایش هستند.” وزیر سابق خزانه داری تاکید کرد: “اما این آزمایشی است – این نسبت اندکی از پایه دارایی آنها در معرض یک طبقه دارایی بسیار بی ثبات است.” او اضافه کرد:

تقریباً مطمئناً برای سرمایه گذاران خرد به عنوان یک دسته سرمایه گذاری اصلی مناسب نیست … این پول قمار است. به نظر من مردم باید بسیار محتاط باشند. بسیاری آنها را به بازی نزدیک تر از سرمایه گذاری جدی می دانند.

او ادامه داد: “من افراد زیادی را می شناسم که به میزان کمی در معرض دارایی های رمزنگاری قرار گرفته اند، اما این پولی است که آنها پذیرفته اند که ممکن است برنگردد.”

حتی با وجود اینکه لرد هاموند در مورد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال هشدار داده است، او به عنوان مشاور ارشد در شرکت رمزنگاری Copper که در ماه اکتبر به آن ملحق شد، ایفای نقش کرده است. این شرکت که در ماه گذشته 3 میلیارد دلار ارزش داشت، زیرساخت دارایی های دیجیتال را برای مشتریان نهادی، از جمله معامله گران، مدیران ثروت، بانک های خصوصی، صندوق های رمزنگاری و دفاتر خانوادگی فراهم می کند.

لرد هاموند تاکید کرد که به شرکتی که بر سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال تمرکز دارد نمی پیوندد. او خاطرنشان کرد که فناوری دفتر کل توزیع شده، با این حال، “در نهایت کل آنچه را که ما در حال حاضر به عنوان خدمات مالی فکر می کنیم، در بر می گیرد.” وی تصریح کرد: کار من با Copper این است که توجهات به این مبحث را بالا ببرم، مطمئن شوم مردم از این که فرصت بزرگی در اینجا وجود دارد آگاه هستند.

رئیس سابق خزانه داری در پایان گفت:

“ما می‌توانیم فرصت‌های فناوری جدید را درک کنیم و از این واقعیت استفاده کنیم که هرچه برخی از دوستان ما در اروپا دوست دارند فکر کنند، لندن همچنان مرکز خدمات مالی غالب در قاره اروپا است.”