مدیر اجرایی Composable Finance ظاهراً به عنوان یک کلاهبردار محکوم شد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

6d3fccbc6e2f277945f20dc3b046ed48 - مدیر اجرایی Composable Finance ظاهراً به عنوان یک کلاهبردار محکوم شد

اواخر بعدازظهر جمعه، بازرس امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای @zachxbt یک سری توییت منتشر کرد که در آن عمر زکی(Omar Zaki) کلاهبردار را متهم کرد که پشت نمای 0xbrainjar، رئیس ناشناس محصول Composable Finance پنهان شده است.
از نوامبر گذشته تا فوریه امسال(آبان تا بهمن 1400)، Composable Finance بیش از 167 میلیون دلار از طریق سرمایه گذاری اولیه و همچنین مزایده های وام جمعی در پاراچین های پولکادات (DOT) و کوساما (KSM) جمع آوری کرد. بیش از 9000 شرکت کننده به تنهایی به وام جمعی DOT کمک کردند.
به گفته zachxbt، که به اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یا SEC استناد می کند، عمر زکی، 21 ساله ساکن نیویورک و فارغ التحصیل دانشگاه ییل(Yale) با مدرک لیسانس در فیزیک و اقتصاد، به کلاهبرداری متهم شد. پس از گمراه کردن سرمایه گذاران در حین اداره یک صندوق تامینی ثبت نشده که منجر به جریمه مدنی 25000 دلاری شد. علاوه بر این، دو پروژه رمزارزی که گفته می‌شود توسط زکی، Warp Finance و Force DAO اداره می‌شوند، هک شده‌اند که منجر به از دست رفتن 8.367 میلیون دلار وجوه شده است که برخی از آنها تا حدی بازیابی شده‌اند.

zachxbt در جامعه بلاک چین به دلیل مهارت های مخفیانه اش در افشای تاریخچه پشت توسعه دهندگان ناشناس پروژه های دیفای مشهور است.