مستند Crypto Swindler از نتفلیکس، واکنش جامعه را برانگیخت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

00 Netflixs - مستند Crypto Swindler از نتفلیکس، واکنش جامعه را برانگیخت

مستند جدید نتفلیکس در مورد یک کلاهبردار رمزارز، واکنش‌های شدیدی را در جامعه برانگیخته است.

نتفلیکس(Netflix)، سرویس استریم محبوب، مستندی با عنوان «به هیچ‌کس اعتماد نکنید: شکار پادشاه رمزارز» را در چهارشنبه 30 مارس 2022(10فروردین) منتشر کرده است. این مستند بر اساس شرایط مشکوک در مورد مرگ بنیانگذار صرافی از رده خارج شده ارز دیجیتال، QuadrigaCX، است.

انگیزه پشت این مستند این است که سعی کنیم برای جامعه در مورد معمای این پرونده پرمخاطب کریپتو که تا به امروز مردم را گیج کرده است، شفاف سازی کنیم.

در ابتدا اعتقاد بر این بود که بنیانگذار QuadrigaCX در سفر به هند درگذشت. این موسس همچنین کلید تعدادی کیف پول ارزهای دیجیتال را با خود برده بود. گزارش های رسمی حدس می زنند که مجموع تخمینی این کیف پول ها تقریباً 250 میلیون دلار است.

محققین در این مستند سعی می‌کنند پاسخی برای سؤالات سرمایه‌گذاران بیابند، زیرا بسیاری بر این باور بودند که مرگ بنیانگذار فراتر از آنچه به نظر می‌رسد، بوده است. این مستند همچنین با هدف کشف تئوری‌های توطئه مختلف در مورد ناپدید شدن مرموز این بنیانگذار است.

یکی از برجسته‌ترین تئوری‌ها حول محور این باور است که بنیانگذار سعی کرده مرگ خود را جعل کند تا از میلیون‌ها دلار پول کاربران فرار کند. همچنین اعتقاد بر این بود که بنیانگذار از بیماری کرون به عنوان راهی برای توضیح مرگ خود استفاده کرده است، اما یکی از کاربران بعداً این نظریه را در توییتر با بیان اینکه بیماری کرون به ندرت منجر به مرگ یک فرد می شود، رد کرد.

برخی از کاربران از پیش مشکوک به وقوع این مشکل بودند و به اندازه کافی خوش شانس بودند که وجوه خود را به موقع نقد کردند.