جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مسدود کردن آدرس های مرتبط با “فعالیت های غیرقانونی” توسط صرافی Uniswap

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مسدود کردن آدرس های مرتبط با “فعالیت های غیرقانونی” توسط صرافی Uniswap
photo 2022 04 24 22 53 19 - مسدود کردن آدرس های مرتبط با "فعالیت های غیرقانونی" توسط صرافی Uniswap

صرافی غیرمتمرکز Uniswap، اقداماتی را برای مهار فعالیت های غیرقانونی انجام شده با استفاده از پلتفرم خود انجام داده است. این صرافی اکنون روش‌های غربالگری آدرس را راه اندازی کرده است که آدرس ها را با بررسی مبدا رسمی آن ها ثبت می‌کند. سپس این آدرس ها با لیست سیاه ارائه شده توسط TRM Labs، یک شرکت بلاکچین که خدمات نظارت بر تراکنش ها را ارائه می دهد، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

در حالی که میزان این اقدامات هنوز ناشناخته است، یونی سواپ در پرسش‌های متداول غربالگری آدرس، نوع فعالیت هایی را که می‌خواهد از استفاده از خدمات خود حذف کند، بیان می کند:

“ما قصد داریم فقط کیف هایی را مسدود کنیم که متعلق یا مرتبط با رفتار غیرقانونی آشکار هستند. مانند: تحریم‌ها، تامین مالی تروریسم، وجوه هک شده یا سرقت شده، باج‌افزار، قاچاق انسان و مواد سوء استفاده جنسی از کودکان.”

این صرافی مجموعه ی آدرس هایی را که مستقیما مسدود می شوند ارائه نکرده است و مشخص نیست که آیا در آینده این کار را انجام دهد یا خیر. در حالی که این اقدامات جدید هفته گذشته اعلام شد، برخی از کاربران گزارش داده اند که تحت تأثیر آن ها قرار گرفته اند. هنگامی که کاربران سعی می کنند با استفاده از یک آدرس ارز خود را مبادله کنند، پیامی دریافت می کنند که بیان می کند:

“این آدرس در رابط Uniswap Labs مسدود شده است زیرا با یک یا چند فعالیت مسدود شده مرتبط است.”

تیم آزمایشگاه یونی سواپ دری را برای کاربرانی که فکر می‌کنند به اشتباه مسدود شده‌اند باز می‌گذارد و به آنها اجازه می‌دهد موارد خود را گزارش کنند تا ببینند آیا می‌توان انسداد را برطرف کرد یا خیر؟

این خبر توسط بخش بزرگی از جامعه ارزهای رمزنگاری شده برداشتی منفی در پی داشت، اما این خبر با آنچه که سایر خدمات دیفای در زمینه رعایت قوانین انجام داده اند، مطابقت دارد. Tornado.cash، یکی از بزرگ‌ترین پروتکل‌های میکسر، اکنون تراکنش‌های آدرس‌های اتریوم فهرست‌شده توسط اداره کنترل دارایی‌های خارجی ایالات متحده (OFAC) را با استفاده از قرارداد اوراکل ارائه شده توسط شرکت امنیتی بلاکچین Chainalysis مسدود می‌کند.

با این حال، کاربران خاطرنشان کردند که آدرس‌های مسدود شده همچنین می‌توانند از فرانت‌اندهای دیگر استفاده کنند یا مستقیماً با قراردادهای Uniswap یا Tornado.cash تعامل داشته باشند تا این امر را دور بزنند.