مقام آمریکایی: به کارگیری رمزارزها در راستای کمک‌های بشردوستانه محدود است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • مقام آمریکایی: به کارگیری رمزارزها در راستای کمک‌های بشردوستانه محدود است
screenshot www.bnnbloomberg.ca 2022.04.23 12 40 37 - مقام آمریکایی: به کارگیری رمزارزها در راستای کمک‌های بشردوستانه محدود است

بنا بر اعلام یکی از مقامات وزارت خزانه داری آمریکا در روز جمعه ، محدودیت هایی در زمینه به کارگیری دارایی های دیجیتال برای ارائه کمک های بشردوستانه به کشورهای درگیر در شرایط بحرانی وجود دارند.

الیزابت روزنبرگ(Elizabeth Rosenberg)، دستیار وزیر امور مالی تروریسم و ​​جرایم مالی در وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا عنوان کرد: “از آنجایی که دارایی های دیجیتال اساسا نحوه عملکرد سیستم مالی جهانی ویا انتقال وجوه در شرایط بحرانی را تغییر می دهد ، من شخصاً نسبت به این دارایی ها نامطمئن هستم.”

وی طی رویدادی در واشنگتن که توسط موسسه مالی بین‌المللی برگزار شد، اعلام کرد:
“ما باید در زمینه محدودیت‌های دارایی‌های دیجیتال و کاربرد آنها برای تدابیر بشردوستانه واقع‌بین باشیم.”

اظهارات خانم روزنبرگ پس از آن بیان شد که مدیران شرکت‌های حاضر در این رویداد از جمله Circle Internet Financial ، کوین بیس گلوبال و Ribbit Capital نمونه‌هایی را مطرح کردند که دارایی‌های دیجیتال را به عنوان منبع کمک‌های بشردوستانه نشان داده است. به عنوان مثال، اوکراین در راستای دفاع از تهاجم اوکراین، بالغ بر 100 میلیون دلار کمک مالی در قالب تجهیزات نظامی و سایر تجهیزات جمع آوری کرده است.

رویا محبوب(Roya Mahboob)، کارآفرین اهل افغانستان که یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی صندوق Digital Citizen است، عنوان کرد که رمزارزها در حقیقت یک راه نجات مالی کوچک و حیاتی برای شهروندان افغان است زیرا سیستم بانکی این کشور ماه ها پس از کنترل طالبان در آستانه سقوط قرار دارد.

خانم روزنبرگ همچنین به مواردی اشاره کرد که در آنها ، با استفاده از دارایی‌های دیجیتال می‌توان  کمک کرد، اما محدودیت‌هایی در این راستا  وجود دارد که از تأثیرات گسترده آن جلوگیری می‌کند.

“حتی تصور استفاده گسترده از دارایی های دیجیتال برای رفع نیازهای بشردوستانه دشوار است.”