نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 فروردین)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

روز سه‌شنبه بیت‌کوین (BTC) با کاهش مومنتوم صعودی خود، جهش 11 درصدی قیمت طی یک هفته گذشته را متوقف کرد.

پس از اینکه مقامات روسیه و اوکراین از پیشرفت در مذاکرات صلح و آتش بس خبر دادند، بازار سهام اندکی افزایش یافت. پناهگاه های امن سنتی مانند طلا و دلار آمریکا در روز معاملاتی نیویورک کاهش یافتند. کاهش نوسانات نشان دهنده وجود ترس کمتر در میان فعالان بازار است که می تواند به نوبه خود به رشد دارایی های ریسکی مانند بازار کریپتو کمک کند.

با این حال، برخی از تحلیلگران از احتمال پولبک های کوتاه مدت، به ویژه در ارزهای دیجیتال صحبت می کنند. در حال حاضر، بیت کوین با افت ناچیز 0.29 درصدی خود با قیمتی در حدود 47406 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن به 900.61 میلیارد دلار رسیده است.

از سوی دیگر، کل جریان خروجی ماینرها نسبت به میانگین متحرک یک ساله روز سه شنبه افزایش یافت، که می تواند به این معنی باشد که ماینرها بیشتر از حد معمول دارایی های خود را می فروشند. در حالی که جریان خروجی ماینرها افزایش یافته است، جریان ورود ماینرها به صرافی ها نسبتاً پایدار بوده است. به گفته CryptoQuant، این وضعیت نشان می‌دهد که ماینرها ترجیح می دهند بیت کوین خود را از طریق پیشخوان و مستقیماً بین دو طرف و بدون نظارت صرافی ها به فروش برسانند.

بازار10 1 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (10 فروردین)

امروز آلتکوین ها نیز شرایط متفاوتی را تجربه می کنند. تعداد زیادی از آنها، با پیروی از حرکات قیمتی بیت کوین، کاهش جزئی قیمت را شاهد هستند در حالیکه که تعدادی ازجمله WAVES, RUNE  و  در حدود 20 درصد افزایش قیمت داشته اند.

قیمت اتریوم 0.44% کاهش یافته و به 3394 دلار رسیده است. بایننس کوین (0.66-%)، ریپل (2.16-%)، کاردانو (3.10-%)، آوالانچ (1.94-%)، پولکادات (1.35-%)، دوج کوین (2.74-%) و شیبااینو (2.32-%) همگی در وضعیت قرمز به سر می برند.در حالی که ترا (1.63%) و سولانا (1.02%) تلاش می کنند به منطقه مثبت وارد شوند.

برنده اصلی امروز در بازار کریپتو، GMT است که با جهش شارپی 102.1 درصدی خود تا این لحظه به 2.09 دلار رسید است.

در نهایت ارزش تجمعی بازار کریپتو امروز به 2.140 تریلیون دلار رسیده و سهم بیت کوین از آن، 41.1 درصد است.