جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (2 اردیبهشت)

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

پس از این که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که این بانک باید هرچه “سریع تر” نسبت به افزایش نرخ بهره اقدام کند، بیت کوین از بالاترین قیمت روزانه 42965 دلاری خود تا مرز 40586 دلار کاهش یافت. وی در ادامه صحبت های خود افزود که “گزینه افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در ماه می (اردیبهشت) هنوز روی میز است.” از آن زمان، قیمت رمزارز اول بازار اندکی بهبود یافته و اکنون به حدود 40772 دلار می رسد. ارزش بازار این ارز نیز امروز 774.25 میلیارد دلار است.

بازار سهام نیز از این روند پیروی کرد به طوریکه شاخص نزدک حدود 2 درصد کاهش یافت که شدیدترین افت آن از اواسط مارس (اواخر اسفند 1400) تاکنون بود. جیمز بولارد، رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس، روز دوشنبه گفت که انتظار دارد نرخ بهره تا پایان سال به 3.5 درصد برسد از اینرو FED باید در هر جلسه باقیمانده خود نرخ ها را حداقل 0.5 درصد افزایش دهد تا به این عدد برسد. با توجه به اینکه پاول تاکید کرده است که افزایش 0.5 درصدی در ماه می (اردیبهشت) در نظر گرفته شده است، به نظر می رسد پیش بینی بولارد یک پیش بینی قابل قبول باشد.

هدف از افزایش نرخ بهره، مبارزه با تورم فزاینده ای است که ماه گذشته به 8.5 درصد رسید. با افزایش نرخ بهره، سرمایه گذاری در محصولات نسبتاً ایمن مانند اوراق خزانه ایالات متحده جذاب تر می شود. این بازده تقریبا تضمین شده است، در حالی که سرمایه گذاری در بازار کریپتو ریسک بسیار بالاتر با نوسانات بیشتر را به همراه دارد. ممکن است بیت کوین یک محافظ خوب در برابر تورم باشد، اما نباید فراموش کرد که ممکن است در مانور اقتصاد جهانی برای مبارزه با تورم فزاینده دچار مشکل شود.

بازار2 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (2 اردیبهشت)

کوین های جایگزین روز پنجشنبه به برتری خود نسبت به بیت کوین ادامه دادند که نشان دهنده تمایل بیشتر معامله گران به ریسک بود. ولی امروز اکثر آلتکوین ها با پیروی از رهبر خود به منطقه قرمز وارد شده اند.

دومین ارز رمزپایه بزرگ بازار، در بازه زمانی روزانه حدود 2 درصد از ارزش خود را از دست داده و اندکی بالاتر از 3000 دلار ایستاده است. بایننس کوین با 2.12 درصد کاهش به 411.29 دلار رسیده است. ریپل، سولانا، کاردانو، آوالانچ پولکادات، دوج کوین و شیبااینو همگی با درصد رفتی نسبتاً مشابه، قرمزپوش شده اند.

در میان 10 ارز برتر بازار، ترا با 1.07% رشد، تنها دارایی سبزپوش امروز به شمار می رود. قیمت پالیگان نیز 3.73% افزایش یافته و به 1.48 دلار رسیده است. ترون روند رو به رشد اخیر خود را ادامه داده و با حدود 9 درصد رشد بیشتر، امروز با قیمت 0.068 دلار معامله می شود. ولی برنده اصلی امروز، DCR است که 19.04% رشد را تجربه کرده و به 72.25 دلار رسیده است.

ارزش تجمعی بازار ارزهای رمزنگاری شده با کاهشی ملموس، به 1.88 تریلیون دلار رسیده و سهم بیت کوین از آن، 41.1% می باشد.