هشدار ایالات متحده:هرکسی که در راستای پنهان دارایی های ثروتمندان روسی کمک کند،تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • هشدار ایالات متحده:هرکسی که در راستای پنهان دارایی های ثروتمندان روسی کمک کند،تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت
screenshot www.bnnbloomberg.ca 2022.03.13 10 11 57 - هشدار ایالات متحده:هرکسی که در راستای پنهان دارایی های ثروتمندان روسی کمک کند،تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت

بنا بر اعلام یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده به خبرنگاران ، وزارت دادگستری این کشور افراد، بانک‌ها، صرافی‌های رمزارزی و عوامل دیگری را که به ثروتمندان روسی کمک می‌کنند تا دارایی‌ها لوکس و اموال خود پنهان کنند و یا پول شویی کنند، مورد تحقیق و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

این مقام که مایل به انتشار نامش نبود ،عنوان کرد که این اقدامات توسط یک کارگروه ویژه انجام خواهد شد.

وی همچنین افزود که دادستان ، ماموران، تحلیلگران و مترجمان از بخش ها و دفاتروزارت امور خارجه به وسیله این کارگوره گرد هم می آیند و هر گونه اتهام متناسب را پیگیری خواهند کرد که نه تنها فعالیت ثروتمندان روسی بلکه فعالیت هماهنگ کنندگان آنها نیز با اختلال مواجه می شود.

این مقام برای نخستین بار به صورت اجمالی از عملکرد این کارگروه خبر داد. گفتنی است که این کارگروه طی این ماه پس از تهاجم روسیه به اوکراین توسط مریک گارلند (Merrick Garland)، دادستان کل آمریکا ایجاد شد.

این مقام ارشد از صحبت در زمینه موارد خاص ویا مکان هایی که سرمایه گذاران دارایی های خود را در آن نگهداری می کنند ، خودداری کرد ، اما افزود که انواع دارایی هایی که ممکن است مسدود .یا توقیف شوند شامل املاک، سهام شرکت ها، حساب های بانکی، کشتی های تفریحی، هواپیما، جواهرات و آثار هنری هستند.