هشدار مدیر عامل بایننس به کاربران آن درباره یک کلاهبرداری بزرگ: مراقب حملات فیشینگ باشید!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • هشدار مدیر عامل بایننس به کاربران آن درباره یک کلاهبرداری بزرگ: مراقب حملات فیشینگ باشید!
اسکم - هشدار مدیر عامل بایننس به کاربران آن درباره یک کلاهبرداری بزرگ: مراقب حملات فیشینگ باشید!

چانگ پنگ ژائو (Changpeng “CZ” Zhao)، مدیر عامل بایننس، در مورد یک کلاهبرداری “عظیم” از طریق فیشینگ پیامکی که مشتریان بایننس را هدف قرار می دهد، به جامعه ارزهای دیجیتال هشدار داد.

ژائو روز جمعه در توییتی، کاربران را از یک کمپین کلاهبرداری فیشینگ از طریق ارسال پیامک برای کاربران بایننس آگاه کرد.

براساس اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط CZ، این کلاهبرداری شامل ارسال یک پیام متنی به کاربران همراه با لینکی برای لغو برداشت‌ها می باشد که کاربران را به سمت وب‌سایتی جعلی هدایت می‌کند که برای جمع‌آوری اعتبار ورود به سیستم طراحی شده است.

مدیرعامل بایننس به کاربران هشدار داده است که روی هیچ لینکی که از طریق پیام کوتاه برای آنها ارسال شده است کلیک نکنند و به آن‌ها توصیه کرده است همیشه URL مربوط به صرافی را به صورت دستی در مرورگر خود وارد کنند.

شایان ذکر است که از ابتدای سال 2022 تاکنون چندین مورد هک و حمله فیشینگ رخ داده است و برخی از پلتفرم ها در نتیجه این حملات متحمل خسارات قابل توجهی شده اند.

همانطور که قبلاً در گزارش ها خواندید، Wormhole روز چهارشنبه در معرض یک آسیب پذیری امنیتی قرار گرفت که منجر به از دست دادن 120000 توکن wETH به ارزش 321 میلیون دلار از این پلتفرم شد. روز 17 ژانویه (27 دی) نیز به دنبال یک نقض امنیتی، 33.8 میلیون دلار دارایی رمزنگاری شده از Crypto.com به سرقت رفت.

افزون بر این، اخیراً به کاربران ارزهای دیجیتال در مورد بدافزار جدیدی هشدار داده شده است که کیف پول های افزونه مرورگرهایی مانند MetaMask و Coinbase Wallet را هدف قرار می دهد.

 

منبع: cointelegraph