جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هشدار: هکرها از واریز «تتر جعلی» بر بستر شبکه TON برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • هشدار: هکرها از واریز «تتر جعلی» بر بستر شبکه TON برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند

گزارش‌ها نشان می‌دهد هکرها واریز تتر (USDT) جعلی در شبکه بلاکچین TON را هدف قرار داده‌اند. این موضوع با اعلام پشتیبانی صرافی‌های بزرگ از جمله بایننس از واریز و برداشت تتر (USDT) در شبکه تون افزایش یافته است.

این فعالیت توسط شرکت امنیتی دایلیشن‌ افکت (Dilation Effect) شناسایی شده که یک آدرس مخرب در شبکه TON را هم کشف کرده است.

تتر جعلی بر بستر شبکه TON

این شرکت امنیتی هشداری درباره تلاش‌های اخیر مهاجمان برای واریزهای جعلی تتر (USDT) در مقیاس بزرگ روی بلاکچین TON صادر کرده است.

این شرکت یک آدرس مخرب به نشانی EQBPePiHXhg8XzSRe6FWsDS8s2OHLS1Z2GrW2REL56pMTIKA را شناسایی کرده که قراردادهای توکن USDT تقلبی را دیپلوی کرده است. این آدرس از قراردادهای توکن USDT جعلی استفاده می‌کند. متادیتای این قراردادها مشابه USDT رسمی است و از همان تقلید می‌کند تا بتواند واریزهای تقلبی را در صرافی‌های مختلف آزمایش کند.

Dilation Effect به طور خاص هشدار داده که بسیاری از صرافی ها اخیرا شروع به پشتیبانی از واریز تتر (USDT) در شبکه TON کرده‌اند. سیستم این صرافی‌ها ممکن است به طور کامل توسعه نیافته و در برابر حملات واریزهای جعلی آسیب‌پذیر باشد. استراتژی معمول مهاجمان این است که با واریزهای آزمایشی کوچک شروع می‌کنند و به تدریج مبلغ را افزایش می‌دهند تا از مبالغ بزرگ‌تری کلاهبرداری کنند. این الگو نشان می‌دهد که آنها در حال شناسایی و سوءاستفاده از نقاط ضعف در پروتکل‌های واریز صرافی‌ها هستند. از این رو، صرافی‌ها باید نظارت خود را به ویژه برای واریزهای USDT در شبکه TON افزایش دهند تا از تأثیر حوادث واریزهای جعلی بر امنیت وجوه جلوگیری کنند.

ارسالی‌های نهاد خرابکار USDT - منبع: دایلیشن افکت

 

جالب اینجاست که این کلاهبرداری پس از اینکه صرافی بایننس اعلام کرد از USDT در شبکه TON پشتیبانی می‌کند، اتفاق افتاد. این کلاهبرداری همچنین نگرانی‌هایی را در مورد امنیت تراکنش‌های TON ایجاد می‌کند؛ به ویژه از آنجایی که بسیاری از صرافی‌ها اخیراً شروع به پشتیبانی از واریز USDT در این بلاکچین کرده‌اند.

راه‌اندازی USDT در شبکه TON در آوریل امسال شروع شد. از آن زمان تاکنون، حضور USDT روی این بلاکچین به طور قابل توجهی رشد کرده و به حدود ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است. این رشد، شبکه TON را در جایگاه ششم از نظر حجم معاملات تتر قرار داده است.