همکاری گلدمن ساکس با FTX

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

55579b59cbb974d2c2534ee8ac2627e6 - همکاری گلدمن ساکس با FTX

طبق گزارش‌ها، گلدمن ساکس در حال پیگیری اتحاد با یکی از برترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال،صرافی FTX، است.
به گزارش فایننشال تایمز، دیوید سولومون(David Solomon)، مدیر اجرایی گلدمن ساکس، در ماه مارس(اسفند 1400) در یک جلسه پشت درهای بسته با سام بنکمن فرید(Sam Bankman-Fried)، بنیانگذار FTX، ملاقات کرد تا در مورد چشم اندازهای مختلف همکاری با یکدیگر گفتگو کند.
بر اساس این گزارش، موضوعات اصلی بحث در مورد کاهش انطباق با مقررات در ایالات متحده بود و گلدمن ساکس برای کمک به آنها، به ویژه در کمیسیون معاملات آتی کالا، پیشنهاد داد. جدا از کمک های نظارتی، بانک وال استریت نیز پیشنهاد کمک به سری های مالی آینده را ارائه کرد.
آخرین گزارش، رابطه رو به رشد بین غول های سنتی وال استریت و شرکت های نوظهور ارزهای دیجیتال را برجسته می کند. گلدمن ساکس نیز علاقه خود را برای کمک به FTX در فهرست عمومی خود نشان داده است. با این حال، افراد آشنا با این موضوع ادعا کردند که بنکمن فرید در حال حاضر به دنبال فرصت‌های خصوصی بیشتری برای جمع‌آوری سرمایه است.

FTX پس از سه سری تأمین مالی به ارزش صدها میلیون دلار، ارزشی معادل 32 میلیارد دلار به دست آورده است. آخرین سری تأمین مالی در اواخر ژانویه(اواسط بهمن 1400) انجام شد، زمانی که شرکت کریپتو سری تأمین مالی 400 میلیون دلاری را ایجاد کرد.
گلدمن ساکس مانند بسیاری دیگر از غول‌های وال استریت، از روزهای اولیه شکست بیت‌کوین خود فاصله زیادی را طی کرده است و در حال حاضر به دنبال آن است که در FTX، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر، دست به کار شود.
گلدمن ساکس و FTX در زمان انتشار به درخواست‌ها برای نظرات Cointelegraph پاسخ ندادند.
گزارش‌های اتحاد بین یکی از بزرگترین بانک‌های وال استریت و یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در زمانی منتشر می‌شوند که FTX درخواستی را به CFTC ارسال کرده بود و درخواست حذف کارگزارانی مانند بانک‌های وال استریت در بازارهای مالی با محصولات آتی ارزهای دیجیتال خود را داده بود.