وزارت دارایی روسیه لایحه «در مورد ارز دیجیتال» را اصلاح و مقررات استخراج کریپتو را اضافه کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • وزارت دارایی روسیه لایحه «در مورد ارز دیجیتال» را اصلاح و مقررات استخراج کریپتو را اضافه کرد

وزارت دارایی فدراسیون روسیه پیش‌نویس قانونی را که برای تنظیم فضای رمزنگاری کشور طراحی شده بود، بازنگری کرده و مقرراتی را برای استخراج ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. این لایحه مجددا تقدیم دولت شده و ممکن است در جلسه بهار مجلس به تصویب برسد.

 

قانون به روز شده “در زمینه ارز دیجیتال” به دولت روسیه ارائه شد

 

وزارت دارایی روسیه لایحه ای را اصلاح کرده است که جهت اجرای قوانین جامع برای بخش ارزهای دیجیتال روسیه طراحی شده است. این وزارتخانه روز جمعه اعلام کرد که جدیدترین نسخه اکنون مواضع اعلام شده توسط سایر نهادهای دولتی در این مورد را در نظر می گیرد.

 

پیش نویس نهایی قانون «در مورد ارز دیجیتال» به کابینه وزیران در مسکو بازگردانده شد. این قانون که ابتدا در ماه فوریه به دولت فدرال ارائه شد، با هدف تنظیم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در روسیه و همچنین فعالیت‌های بازیگران بازار کریپتو است. برای پر کردن شکاف های نظارتی باقی مانده پس از تصویب قانون “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” آماده شد.

 

بر اساس بیانیه اخیر آناتولی آکساکوف(Anatoly Aksakov) رئیس کمیته بازار مالی در مجلس سفلی پارلمان روسیه، قانون جدید احتمالاً در جلسه بهاره دومای دولتی به همراه اصلاحیه‌هایی در قانون مالیات روسیه در مورد عملیات ارزهای دیجیتال به تصویب خواهد رسید.

 

وزارت دارایی گفت که برخی مفاد این لایحه، از جمله موارد مربوط به مقررات استخراج کریپتو، روشن شده است. در حالی که استفاده از بیت کوین در پرداخت ها با مخالفت هایی روبرو شده است، به ویژه از سوی بانک مرکزی روسیه و اخیراً از سوی نخست وزیر میخائیل میشوستین(Mikhail Mishustin) بسیاری از مقامات روسی از این ایده برای به رسمیت شناختن استخراج به عنوان یک فعالیت اقتصادی حمایت کرده اند.

 

در ژانویه(دی)، بانک روسیه برای ممنوعیت کلی طیفی از فعالیت‌های مرتبط با رمزارز، از جمله ماینینگ، فشار آورد، اما دولت روسیه با دیدگاه Minfin که صنعت به جای محدود کردن نیاز به تنظیم دارد، هم عقیده شده است. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از آنها خواست تا اختلافات خود را حل کنند و بر پتانسیل روسیه به عنوان یک مقصد استخراج تاکید کرد.

 

در ماه فوریه(بهمن)، وزارت توسعه اقتصادی پیشنهاد داد تا مجوز استخراج ارزهای دیجیتال در مناطق دارای مازاد برق را صادر کند و به ماینرها نرخ برق قابل قبولی ارائه دهد. در اواخر ماه مارس، وزارت نیرو خواستار قانونی شدن فوری استخراج و معرفی سهمیه های انرژی منطقه ای برای مزارع بیت کوین شد. در هفته جاری، وزارت صنعت و تجارت و وزارت ساختمان، مسکن و تاسیسات پیشنهاد اجرای ساز و کار قانونی آزمایشی برای استخراج را دادند.