پلتفرم رمزارزی برزیلی Bluebenx، قربانی یک کلاهبرداری شده است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

Screenshot 2022 08 22 at 08 20 57 shutterstock 304251797.webp WEBP Image 1280 × 720 pixels — Scaled 89 - پلتفرم رمزارزی برزیلی Bluebenx، قربانی یک کلاهبرداری شده است

شرکت سرمایه گذاری رمزارزی Bluebenx، که مستقر در برزیل می باشد، موضوع اصلی را در مورد مشکلات نقدینگی اخیر که با آن مواجه است تغییر داد و هفته گذشته برداشت را برای برخی از مشتریان متوقف کرد. این صرافی قبلا در توضیح این اقدام خود گفت بود: ادعاهایی مبنی بر قربانی شدن صرافی توسط یک هک بزرگ وجود دارد که توقف عملیات برداشت بخشی از پروتکل امنیتی برای رسیدگی به عواقب این رویداد است.

با این حال، اکنون از این توضیح عقب نشینی کرده و مطلبی بسیار متفاوت از این موضوع ارائه کرده است. صرافی Bluebenx توضیح داد که این اتفاق در نتیجه یک کلاهبرداری در عملیات فهرست کردن رمزارز خود صرافی در یک پلتفرم دیگر بود، بطوریکه در آن شرکت موافقت کرده بود برای فهرست کردن رمزارز خود، BENX، در پلتفرم دیگری پول بپردازد. طبق یادداشتی که این شرکت به Livecoins، یک منبع محلی ارسال کرده است، Bluebenx باید 200000 دلار و 25 میلیون Benx برای این فرصت فهرست‌ بندی به شخص ثالثی به عنوان واسته با صرافی مقصد، که ناشناس هم بود، پرداخت می‌ کرد.

با این حال، نماینده صرافی قربانی ادعایی کلاهبرداری کرد و گفت که شرکت این مبلغ را از دست داده است. همچنین، فرد کلاهبردار 25 میلیون BENX پرداخت شده را گرفته و آن ها را با استفاده از استخرهای نقدینگی صرافی با USDT مبادله کرد و استیبل کوین های این صرافی را تخلیه کرده است.

این شرکت اعلام کرد:

« BlueBenx همچنین تصریح می کند که از بین بیش از 25000 مشتری خود، تنها 2500 نفر تحت تأثیر این کلاهبرداری قرار گرفتند. طرح بازیابی این امکان را فراهم می کند که این مشتریان از سال 2023 به بعد بتوانند وجوه قفل شده ی خود را برداشت کنند.»