پلتفرم وام دارای وثیقه NFT آرکید، 15 میلیون دلار در سری سرمایه گذاری جمع آوری کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پلتفرم وام دارای وثیقه NFT آرکید، 15 میلیون دلار در سری سرمایه گذاری جمع آوری کرد

آرکید(Arcade)، پلتفرمی که به کاربران اجازه می دهد از NFTها به عنوان وثیقه وام استفاده کنند، 15 میلیون دلار در سری سرمایه گذاری A با مشارکت Pantera Capital جمع آوری کرده است.
در اطلاعیه روز چهارشنبه، Arcade اعلام کرد Pantera، Castle Island Ventures، Franklin Templeton Fund Blockchain، مدیریت دارایی گلدن تری، Eniac Ventures، Protofund، Probably Nothing Capital و Lemniscap ، مدیر عامل BlockFi، زک پرینس( Zac Prince) و مدیرعامل Quantstamp، ریچارد ما(Richard Ma)، پشت این کار هستند. این پلتفرم همچنین از یک نسخه خصوصی با 3.3 میلیون دلار حجم کل وام که در مجموع 10 میلیون دلار دارایی تضمین شده است، خارج می شود.
گیب فرانک(Gabe Frank)، بنیانگذار Arcade، گفت که NFT ها بخش قابل توجهی از بازار در حال رشد دیفای را تشکیل می دهند که در حال حاضر بیش از 250 میلیارد دلار ارزش کل ارزش قفل شده دارد. او گفت: «با این حال، فقدان زیرساخت در DeFi، دارندگان NFT را از دستیابی به نقدینگی در دارایی‌های خود علیرغم ارزش بازار عظیم باز می‌دارد.»
صفحه لینکدین آرکید حداقل 10 کارمند مستقر در ایالات متحده را نشان می دهد که این شرکت در حال حاضر برای نقش های مختلف از جمله مهندس نرم افزار ارشد، متخصص استعدادهای ارشد و هماهنگ کننده تیم استخدام می کند. لورن استفانیان(Lauren Stephanian)، مدیر شرکت Pantera Capital، گفت که وثیقه‌گذاری این پلتفرم به NFT‌ها می‌تواند مشوق مشارکت «وام‌دهندگان نهادی، افراد با ارزش خالص بالا، DAOها، شرکت‌هایی با NFT در ترازنامه‌های خود و جمع‌آورندگان NFT» باشد.

سایر پلتفرم ها قبلاً خدماتی را برای تسهیل وام در برابر NFT ها راه اندازی کرده اند یا در حال راه اندازی هستند، از جمله شبکه ETNA و پلتفرم وام دهی مستقر در لیتوانی Drops.
در ماه مارس(اسفند1399)، پروتکل وام دهی Teller Finance اعلام کرد که برخی از کاربران آن می‌توانند بدون ارسال وثیقه، اعتبار دریافت کنند که از طریق NFTهای ویژه قابل دسترسی است.