جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پلتفرم وبتون کاکائو پیکوما 50 درصد از صرافی Sakura ژاپن را خریداری کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پلتفرم وبتون کاکائو پیکوما 50 درصد از صرافی Sakura ژاپن را خریداری کرد
22222222 - پلتفرم وبتون کاکائو پیکوما 50 درصد از صرافی Sakura ژاپن را خریداری کرد

کاکائو پیکوما(Kakao Piccoma)، یک سرویس اشتراک کمیک های دیجیتال ژاپنی و زیرمجموعه شرکت اینترنتی کره ای کاکائو، 50 درصد از سهام کنترلی صرافی ارز دیجیتال ژاپنی، Sakura Exchange Bitcoin (SEBC)، را خریداری کرده است.
طبق گزارش رسانه‌های محلی، این امر، کاکائو را به بزرگترین سهامدار خود تبدیل می‌کند و انتظار می‌رود این معامله به کاکائو کمک کند تا خدمات ارزهای دیجیتال را در پلتفرم وب‌تون Piccoma خود ارائه دهد و به شدت به Web3 گسترش یابد. پیکوما بزرگترین پلتفرم وبتون در ژاپن است و در سال 2021(1400) اپلیکیشن آن پس از شش سال حضور در بازار ژاپن، یک میلیارد دلار خرج مصرف کننده داشت.
مبلغی که کاکائو برای سهام خود در بورس پرداخت کرده است، فاش نشده است.
SEBC یکی از تنها 30 صرافی دارایی رمزارزهای ثبت شده در ژاپن توسط آژانس خدمات مالی (FSA) است و 11 ارز دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، XRP و لایت کوین (LTC) را دارد.

در اواسط ماه مارس(اواخر اسفند 1400)، بنیانگذار کاکائو، کیم بئوم سو(Kim Beom-soo)، که با نام برایان کیم نیز شناخته می‌شود، از هیئت مدیره کناره‌گیری کرد تا بر برندهای وابسته به شرکت، به‌ویژه برند کاکائو پیکوما در ژاپن تمرکز کند. خرید SEBC اولین ادغام و خرید کاکائو از زمان استعفای کیم است.
کاکائو قبلاً به فضای کریپتو علاقه نشان داده است. در آگوست سال گذشته(مرداد 1400) کاکائو دو شرکت بلاک چین، بنیاد Klaytn، یک سازمان غیرانتفاعی و Krust، یک شتاب دهنده جهانی برای پذیرش فناوری بلاک چین، را در سنگاپور راه اندازی کرد.
کاکائو همچنین یک شرکت تابعه تخصصی بلاک چین به نام Ground X را اداره می کند که در جولای 2021(تیر 1400) برنده مناقصه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از بانک کره شد و به تامین کننده اصلی فناوری برای شبیه سازی وون دیجیتال مبتنی بر بلاک چین تبدیل شد.