پلیس کانادا 28 میلیون دلار بیت کوین را از یک کارمند سابق دولت در پرونده باج افزار توقیف کرد

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پلیس کانادا 28 میلیون دلار بیت کوین را از یک کارمند سابق دولت در پرونده باج افزار توقیف کرد
seize - پلیس کانادا 28 میلیون دلار بیت کوین را از یک کارمند سابق دولت در پرونده باج افزار توقیف کرد

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ)، روز پنجشنبه اعلام کرد که یک کارمند سابق دولت کانادا روز گذشته از کانادا به ایالات متحده استرداد شد تا “به دلیل ده ها حمله باج افزاری که منجر به پرداخت ده ها میلیون دلار باج شده است” مجازات شود.

وزارت دادگستری توضیح داد که از آوریل تا دسامبر 2020 (فروردین تا دی 1398)، سباستین واشون “عمداً به یک رایانه محافظت شده آسیب رسانده و در ارتباط با انجام این کار، درخواست باج را ارسال کرده است.” وزارت دادگستری در ژانویه سال گذشته (دی 1399) یک اقدام هماهنگ بین‌المللی برای توقف گروه باج‌افزار Netwalker را آغاز کرده است.

کیفرخواست، فرد 34 ساله کانادایی اهل گتینیو کبک را به توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری رایانه ای، آسیب عمدی به رایانه محافظت شده و انتقال درخواستی در رابطه با آسیب رساندن به رایانه محافظت شده ناشی از مشارکت ادعایی وی در شکل پیچیده ای از باج افزار معروف به Netwalker متهم کرده است.

دستیار دادستان کل کنت ای. پولیت جونیور از بخش جنایی وزارت دادگستری اظهار داشت:

“ما از همه راه‌های قانونی موجود برای پیگیری توقیف و ضبط درآمدهای ادعایی باج‌افزار، چه در داخل و چه در خارج از کشور استفاده خواهیم کرد.” او ادامه داد: “این وزارتخانه دست از تعقیب و ضبط باج‌های رمزارزها برنمی‌دارد و در نتیجه، تلاش‌های افراد پشت باج‌افزارها برای فرار از چنگ قانون از طریق استفاده از رمزارزها را خنثی می‌کند.”

وزارت دادگستری روز پنجشنبه گفت که افسران مجری قانون کانادا واشون دژاردین را در 27 ژانویه سال گذشته (8 بهمن 1399) در کبک دستگیر کردند، وزارت دادگستری روز پنجشنبه گفت که آنها دستور بازرسی خانه او را اجرا کردند.

به گفته وزارت دادگستری:

“در جریان جستجو، ماموران 719 بیت کوین به ارزش تقریبی 28151582 دلار تا امروز و 790000 دلار به ارز کانادا را کشف و ضبط کردند.”