پیشنهاد نماینده مجلس هند برای افزایش مالیات بیش از 30 درصد بر کریپتو

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • پیشنهاد نماینده مجلس هند برای افزایش مالیات بیش از 30 درصد بر کریپتو
tax 2 768x512 1 - پیشنهاد نماینده مجلس هند برای افزایش مالیات بیش از 30 درصد بر کریپتو

سوشیل کومار مودی(Sushil Kumar Modi)، یکی از اعضای پارلمان (MP)، از نیرمالا سیتارامان(Nirmala Sitharaman)، وزیر دارایی هند خواسته است که مالیات بر عایدی سرمایه بر درآمد ارزهای دیجیتال را به بیش از 30 درصد افزایش دهد، نرخ ثابتی که قرار است از اول آوریل(12 فروردین 1401) آغاز شود.
وزیر استدلال کرد که نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) ارزهای دیجیتال آنقدر بالا است که “سرمایه گذاران توسط سودهای فوق العاده جذب می شوند.”
مودی گفت: CAGR بیت کوین 115 درصد است در حالی که اتریوم 30 درصد است. «افرادی که واقعاً از کریپتو درآمد دارند، 30 درصد [مالیات] برای آنها تفاوتی ایجاد نمی‌کند.»
علاوه بر مالیات 30 درصدی بر درآمد کریپتو، هند قرار است مالیات 1 درصدی را برای هر تراکنش کریپتو که از اول جولای(10 تیر 1401) انجام می شود، در منبع کسر کند.
سرمایه‌گذاران، معامله‌گران و همچنین صاحبان صرافی‌های کریپتو هند در رسانه‌های اجتماعی از وزیر دارایی خواستند تا در مورد مالیات برای طبقه‌ای از دارایی‌ها را که هنوز بسیار نوپا است، تجدید نظر کند.
پریانکا چاتورودی(Priyanka Chaturvedi)، یکی از معدود اشخاصی بود که از معامله کریپتو در هند حمایت کرد و از ایجاد یک چارچوب نظارتی برای کمک به نوآوری حمایت کرد.