ژاپن از صرافی های کریپتو می خواهد در تحریم ها علیه روسیه همکاری کنند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ژاپن از صرافی های کریپتو می خواهد در تحریم ها علیه روسیه همکاری کنند

دولت ژاپن از صرافی‌های ارز دیجیتال خواسته است تا نقش خود را در اقدامات تنبیهی علیه روسیه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین ایفا کنند. رویترز در 14 مارس(امروز) گزارش داد که دولت از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خواسته است تا معاملات ارزهای دیجیتال روسیه و بلاروس را مطابق با دستورهای تحریم‌های اقتصادی پردازش نکنند.

 

این درخواست پس از نشست اعضای G7 مطرح شد که در آن نسبت به استفاده ی روس‌های تحت تحریم از ارزهای رمزنگاری شده برای جلوگیری از تأثیرات تحریم‌های اقتصادی ابراز نگرانی کردند. وزارت خزانه داری ایالات متحده همچنین دستورالعمل جدیدی را منتشر کرد که تأیید می کند تحریم ها شامل ارزهای رمزنگاری شده نیز می شود.

 

با فشار جدید ژاپن، کسانی که پرداخت‌های غیرمجاز به افرادی که هدف تحریم‌ها قرار گرفته‌اند، انجام دهند با حداکثر سه سال زندان یا جریمه یک میلیون ین، حدود ۸۵۰۰ دلار مواجه خواهند شد. توکن های غیر قابل تعویض نیز نوعی پرداخت در نظر گرفته می شوند.

 

ارزهای دیجیتال در بحبوحه درگیری بین اوکراین و روسیه به موضوع داغ تبدیل شده اند. در حالی که کمک‌های مالی زیادی سرازیر شده است، دولت‌ها نگران هستند که رمزارز می‌تواند راهی برای کسانی باشد که تحریم شده‌اند. اتحادیه اروپا دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان بخشی از تحریم ها مشمول کرده است.

 

تحریم ها به طور کلی چیزی بوده است که نهادهای ارزهای دیجیتال آن را دنبال کرده اند. شایان ذکر است، کراکن این کار را نکرده است، و جسی پاول، مدیر عامل شرکت، گفته است که برای انجام این کار به دلیل قانونی نیاز دارد. اکثر آنها یا به طور کامل خدمات خود را متوقف کرده اند، مانند Trezor، یا پیشنهاد مصالحه ای ارائه کرده اند – مانند Binance، که حساب های افراد در لیست تحریم ها را مسدود کرده است.

 

مقامات اوکراین از این شرکت‌ها خواسته‌اند که محدودیت‌هایی برای این کار اعمال کنند یا ممکن است در معرض انتقاد عمومی قرار بگیرند. این شرکت ها معتقدند که این امر به نفع تمرکززدایی آن ها نیست.

 

در همین حال، کوین بیس گفته است که از فناوری در صنعت کریپتو می توان برای اطمینان از تبعیت از تحریم ها استفاده کرد. یکی از بزرگترین صرافی های جهان 25000 کیف پول مرتبط با روس ها را مسدود کرده است