جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ژاپن برای مقابله با دور زدن تحریم ها با رمزارزها توسط روسیه، قانون معاملات ارزی را اصلاح می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • ژاپن برای مقابله با دور زدن تحریم ها با رمزارزها توسط روسیه، قانون معاملات ارزی را اصلاح می کند
screenshot www.reuters.com 2022.03.28 11 13 30 - ژاپن برای مقابله با دور زدن تحریم ها با رمزارزها توسط روسیه، قانون معاملات ارزی را اصلاح می کند

بنا بر اعلام مقامات ارشد دولتی در ژاپن در روز دوشنبه ، این کشور در راستای مقابله با دور زدن تحریم های مالی با استفاده از دارایی های دیجیتال توسط روسیه ، قانون معاملات ارزی خود را اصلاح خواهد کرد. این تحریم های مالی پس از تهاجم مسکو به اوکراین وضع شده اند.

هیروکازو ماتسونو(Hirokazu Matsuno )، دبیر ارشد کابینه دولت، در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که دولت در راستای تقویت اقدامات حفاطتی در برابر دور زدن تحریم  از طریق دارایی های دیجیتال توسط روسیه، اصلاحیه قانون معاملات ارز خارجی و تجارت خارجی را به جلسه فعلی پارلمان ارائه خواهد داد.

نخست وزیر ژاپن ، فومیو کیشیدا( Fumio Kishida) در جلسه روز دوشنبه پارلمان خواهان اصلاح این قانون شد. وی همچنین طی این نشست بر الزام انجام اقدامات هماهنگ با متحدان غربی تاکید کرد.

یکی از مقامات وزارت دارایی به رویترز گفت که مذاکرات در زمینه اصلاحیه پیشنهادی در جریان است.

Saisuke Sakai، اقتصاددان ارشد در Mizuho Research و Technologies عنوان کرد: “این اصلاحیه به احتمال زیاد این امکان را به دولت می‌دهد که قانون را برای صرافی‌های رمزارزی اعمال کند و آنها را موظف کند تا بررسی کنند که آیا مشتریان آنها ،هدف تحریم‌های روسیه هستند یا خیر.”

در اوایل ماه جاری،سازمان قانون گذاری مالی ژاپن از حدود 30 صرافی رمزارزی در این کشور درخواست کرد که از انجام معاملات رمزارزی با هدف دور زدن تحریم ها جلوگیری کنند.