جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کشور هند پیشرو در مقابله با خطرات رمزارزها

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

imf india - کشور هند پیشرو در مقابله با خطرات رمزارزها

مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، کریستالینا جورجیوا (Kristalina Georgieva)، در کنفرانس مطبوعاتی صندوق بین‌المللی پول از رویکرد دولت هند در قبال رمزارزها قدردانی کرد.

رئیس صندوق بین‌المللی پول در پاسخ به این سوال که “هند چه نقشی در بهبود وضعیت اقتصاد جهانی می‌تواند ایفا کند تا از منافع آسیب پذیرترین اقشار محافظت کند،” گفت: هند در حال حاضر نقش بین المللی بسیار مهمی را ایفا می‌کند. او توضیح داد:

“هند کشوری است که در خط مقدم رمزارزها، به ویژه ارز دیجیتال بانک مرکزی و نحوه مدیریت کاهش ریسک دارایی های دیجیتال برای مردم و مشاغل هندی قرار دارد.”

رئیس صندوق بین‌المللی پول روز دوشنبه با وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان ملاقات کرد و مقررات رمزارزها از جمله موضوعاتی بود که در مورد آن بحث شد. طبق گزارش‌ها، مقامات وزارت دارایی هند با صندوق بین المللی پول و بانک جهانی در مورد سیاست های کریپتو رایزنی کرده‌اند، زیرا دولت بر روی نحوه برخورد با دارایی های دیجیتال کار می‌کند.

وزیر دارایی هند در نشست هفته گذشته صندوق بین المللی پول نگرانی های خود را در مورد خطرات رمزارزها مطرح کرد. او توضیح داد: “من فکر می‌کنم بزرگترین خطر برای همه کشورها در سراسر جهان، جنبه پولشویی و جنبه استفاده از رمزارزها برای تأمین مالی تروریسم خواهد بود.”

Sitharaman با تاکید بر اینکه مقررات کلیدی است، توضیح داد:

“مقررات برای استفاده از فناوری باید به قدری ماهرانه باشد که دست و پا گیر نبوده و همه ی جنبه ها را شامل شود. وزیر دارایی هند افزود که امکان ندارد یک کشور به تنهایی این کار را انجام دهد.”