جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

کمیسیون بورس آمریکا اعلام نتیجه ETF اسپات اتریوم گری‌ اسکیل را به تعویق انداخت

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • کمیسیون بورس آمریکا اعلام نتیجه ETF اسپات اتریوم گری‌ اسکیل را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصمیم‌گیری در رابطه با درخواست ETF اسپات اتریوم شرکت گری اسکیل (Grayscale) را تا ۲۵ ژانویه ۲۰۲۴ (۵ بهمن ۱۴۰۲) به تعویق انداخت. گری اسکیل به دنبال آن است تا تراست اتریوم خود را به ETF اسپات تبدیل کند.

کمیسیون بورس روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد برای تایید یا رد تغییر قانون پیشنهادی که به بورس آرکای نیویورک (NYSE Arca) اجازه می‌دهد سهام ETF اسپات اتریوم شرکت گری اسکیل را به لیست معاملاتی خود اضافه کند، به زمان بیشتری احتیاج دارد. در ابتدا زمان صدور حکم تا ۶ دسامبر ۲۰۲۳ (۱۵ آذر) تعیین شده بود، اما SEC با اشاره به نیاز به زمان اضافی برای ارزیابی کامل این پیشنهاد، مهلت را به ۲۵ ژانویه تغییر داد.

در اطلاعیه ۵ دسامبر (۱۴ آذر) کمیسیون بورس آمده است:

کمیسیون بورس معتقد است زمان طولانی‌تری برای تصمیم‌گیری در رابطه با تغییر قانون پیشنهادی نیاز است. بر این اساس، این کمیسیون ۲۵ ژانویه را به عنوان تاریخی برای رد یا قبول کردن این درخواست انتخاب کرده است.

شرکت گری اسکیل در ماه اکتبر درخواستی را برای تبدیل تراست اتریوم خود به یک ETF اسپات به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارسال کرد. با این حال، با اتمام مهلت ۴۵ روزه پاسخ‌گویی، حالا کمیسیون بورس اعلام نتیجه را به ماه ژانویه موکول کرده است. این تراست در حال حاضر ۵ میلیارد دلار اتریوم معادل ۲.۵٪ از عرضه در گردش این ارز دیجیتال را در اختیار دارد.

شرکت گری اسکیل مدعی است این درخواست، گامی برای تکامل محصول خود است و اتریوم را به سیستم مالی قانون‌گذاری شده وارد خواهد کرد.

علیرغم تایید ETFهای فیوچرز بیت کوین و اتریوم، کمیسیون بورس هنوز در رابطه با ETFهای اسپات این دو ارز دیجیتال تصمیم نگرفته است. با این حال، گمانه‌زنی‌های مختلفی در رابطه با تایید یک یا چند ETF اسپات در ماه ژانویه مطرح شده است. جیمز سیفرت (James Seyffart)، تحلیلگر بلومبرگ نیز معتقد است اگر SEC تصمیم به تایید ETF بیت کوین بگیرد، احتمالا به طور همزمان چند درخواست را تایید خواهد کرد.

گری اسکیل تنها شرکتی نیست که قصد دارد ETF اسپات اتریوم راه‌اندازی کند. در حال حاضر، شرکت‌های بلک راک (BlackRock) و فیدلیتی (Fidelity) نیز منتظر اعلام نتیجه توسط کمیسیون بورس هستند.