گمانه‌زنی‌ها پیرامون حواشی میان تسلا، ایلان ماسک و بیت‌ کوین از زبان تحلیل‌گران

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • گمانه‌زنی‌ها پیرامون حواشی میان تسلا، ایلان ماسک و بیت‌ کوین از زبان تحلیل‌گران

بدیهی است که اتفاقات پیرامون تسلا (Tesla)، ایلان ماسک (Elon Musk)، بیت‌کوین (BTC) و همینطور دوج‌کوین (DOGE) در روزهای اخیر تمام جامعه رمزارز را تحت تاثیر قرار داده است. پس از آن که شرکت سازنده خودروهای برقی به دلیل تبعات زیست محیطی بیت‌کوین، پذیرش این رمزارز را برای پرداخت‌ مشتریان خود متوقف کرد، روز گذشته ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در توییتر اعلام کرد که درحال همکاری با توسعه‌دهندگان دوج‌کوین برای بهبود کارایی تراکنش‌هاست و آن را بسیار نوید بخش عنوان کرد. پس از این موضوع، بسیاری از بزرگان و طرفداران جامعه رمزارز در این رابطه اظهار نظر کرده‌اند که در این ‌جا به بررسی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

مکس کایزر: فشار سیاسی پشت تصمیم شرکت تسلا
رسانه کریپتوپوتیتو (Cryptopotato) با مکس کایزر (Max Keiser)، یکی از طرفدران سرسخت بیت‌کوین و صاحب‌نظران مشهور صنعت رمزارز، به مصاحبه پرداخته است. در این مصاحبه کایزر اتفاقات اخیر را تاسف بار عنوان کرده و علت آن را منافع سیاسی دخیل در تصمیمات تسلا برای توقف پذیرش بیت‌کوین بیان کرده است. وی در این خصوص خاطر نشان کرد: “شرکت تسلا و مدیر آن (ایلان ماسک) به کمک‌های مالی از سوی دولت‌های آمریکا و چین بسیار وابسته هستند. حالا هر دو دولت آمریکا و چین انتظار جبران این کمک‌ها را داشته و ماسک نیز بهای آن را عموماً با این فروپاشی روانی پرداخت می‌کند.”

آیا تسلا به صنعت ماینینگ بیت‌کوین ورود خواهد کرد؟
یکی از گمانه‌زنی‌هایی که این روزها مطرح می‌شود این است که احتمالاً تسلا قصد ورود به صنعت ماینینگ بیت‌کوین از طریق انرژی پاک را دارد. آنتونی اسکاراموچی (Anthony Scaramucci) روز گذشته در توییتر بیان کرد: “ایلان آدمی نیست که کاری را نیمه تمام رها کند. به نظرم او به یکی از رقبای صنعت ماینینگ بیت‌کوین تبدیل خواهد شد. مطمئنم که تسلا ظرف یک سال آینده ورودش را به این صنعت با استفاده از انرژی پاک اعلام خواهد کرد و من 500 هزار ساتوشی بر سر این موضوع شرط ‌بندی می‌کنم”.

مدیرعامل صرافی FTX: ماسک هرگز مثل ما نیست
سم بنکمن فراید (Sam Bankman-Freid)، مدیرعامل پلتفرم بزرگ FTX که در بازار مشتقات رمزارز فعال است، نیز نظرش را در این باره بیان کرده است. وی معتقد است که جامعه رمزارز به اشتباه ایلان ماسک را فردی عادی تلقی کرده است. وی در این رابطه می‌گوید: “ایلان ماسک هرگز مثل ما نیست، چون او هرگز عضو هیچ گروه و حزبی نمی‌شود. او شخصیت چندگانه‌ای دارد. و اگر اکثریت مردم از کسی متنفر باشند، وی مجبور به رفتاری شبیه به عام مردم خواهد شد”. وی معتقد است که جامعه رمزارز او را مجبور به رفتاری شبیه به طرفداران بیت‌کوین کرده و او نیز راهی جز این کار برای فرار از این موضوع نداشته است.

لحن شدید بنیان‌گذاران دوج‌کوین
جکسن پالمر (Jackson Palmer)، یکی از بنیان‌گذاران دوج‌کوین، نیز در رابطه با این موضوع با لحن شدیدی اظهار نظرکرده است. وی در یکی از توییت‌های اخیرش که اکنون آن را حذف کرده بیان کرده بود: “فراموش نکنید که ایلان ماسک همواره یک هدیه دهنده خود‌خواه بوده و خواهد بود.” بیلی مارکس (Billy Marcus)، یکی دیگر از بنیان‌گذاران دوج‌کوین، می‌گوید که او این رمزارز را ظرف 2 ساعت و بدون درنظر گرفتن چیز دیگری ساخته است.