یک اشکال در پروتکل Convex Finance باعث شد عرضه توکن ها زودتر از موعد انجام شود

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • یک اشکال در پروتکل Convex Finance باعث شد عرضه توکن ها زودتر از موعد انجام شود
4KTH5FF52BG6VPS4DQOWUGHJTE scaled - یک اشکال در پروتکل Convex Finance باعث شد عرضه توکن ها زودتر از موعد انجام شود

یک اشکال در قرارداد هوشمند، یک تیم را مجبور کرده است که بخش عظیمی از عرضه توکن خود را زودتر از موعد انجام دهد و بازار این رمزارز را دچار آشفتگی کند. در پستی در توئیتر روز جمعه، تیم Convex Finance نوشت که پس از کشف اشکالی که به کاربران خاصی جوایز نامتناسبی را می‌دهد، قراردادهای مسئول مکانیسم حاکمیت قفل کننده رای را مجدداً مستقر کرده است.

«هیچ نمونه‌ای از اشکال استفاده قبل از استقرار قرارداد جدید vlCVX وجود نداشت. با این حال، از آنجایی که قراردادهای Convex Finance تغییر ناپذیر و غیرقابل ارتقا هستند، یک قرارداد جدید باید مستقر می شد.” این تیم در یک پست وبلاگی نوشت: قرارداد جدید vlCVX اصلاحی را برای این باگ احتمالی در آینده اجرا کرده است.

این آخرین نمونه از ماهیت آزمایشی سیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است، یک صنعت 200 میلیارد دلاری که در آن شوک های عرضه، اشکالات قراردادهای هوشمند و قیمت های پر نوسان اغلب عادی هستند.

مکانیسم قفل رأی Convex کلید اقتصاد توکن پروژه است، مکانیزمی که به کاربران اجازه می‌دهد “پاداش ها” را از پروتکل‌ها جمع‌آوری کنند و سپرده‌های نقدینگی را به پروتکل دیگری در Curve Finance هدایت کنند، اما این درصورتی امکان پذیر است که کاربران توکن‌های خود را به مدت ۱۶ هفته قفل کنند. این مکانیسم نقشی کلیدی در نبرد پیچیده و چندلایه برای کنترل قدرت رأی گیری در توکن پروتکل Curve Finance’s CRV، که به طور عامیانه به عنوان “Curve Wars” شناخته می شود، ایفا می کند.

مکانیسم قفل رای همچنین نقش کلیدی در مدیریت عرضه در گردش CVX ایفا می کند، به طوری که بیش از 72 درصد از عرضه اوایل روز جمعه قفل شد. معامله‌گران CVX اغلب تاریخ‌های اصلی باز کردن قفل را دنبال می‌کنند، چراکه می دانند باعث ایجاد نوسانات عرضه و قیمت می شود.به این ترتیب، قفل ناگهانی و غیرمنتظره میلیون ها توکن منجر به شوک عرضه قابل توجهی در روز جمعه شده است.