۵ رمزارز با ساختار صعودی که این هفته باید زیر نظر داشته باشید!

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

با افت تقریباً ۴ درصدی قیمت بیت کوین در این هفته، به نظر می‌رسد که زنجیره رشد هشت هفته‌ای این ارز دیجیتال به پایان رسیده است. ضعف اخیر نشان‌دهنده برداشت سود توسط معامله‌گران است، اما روند صعودی کوتاه‌مدت را تغییر نمی‌دهد. در واقع، پس از این عقب‌نشینی، احتمالاً دست‌های قوی دوباره وارد بازار خواهند شد؛ زیرا محیط کلان برای دارایی‌های پرریسک صعودی باقی مانده است. تصمیم فدرال رزرو برای توقف افزایش نرخ بهره و احتمالاً کاهش این نرخ در سال ۲۰۲۴، می‌تواند تقاضا برای محصولات رمزارزی را افزایش دهد.

در همین حال که بیت کوین برای رالی بعدی خود آماده می‌شود، معامله‌گران توجه خود را به آلت‌کوین‌های منتخب معطوف کرده‌اند. اما کدام رمزارزها می‌توانند در کوتاه‌مدت خریداران را جذب کنند؟ بیایید نمودار پنج ارز دیجیتال برتر را که ساختار امیدوارکننده‌تری دارند، باهم بررسی کنیم.

۱. بیت کوین

قیمت بیت کوین بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۱،۳۷۰ دلار) و خط روند نزولی به صورت فشرده در حال تثبیت است. این امر، زمینه را برای یک بریک آوت شدید در چند روز آینده فراهم می‌کند.

نمودار روزانه BTC/USDT.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، خرس‌ها سعی خواهند کرد تا جفت ارز BTC/USDT را به حمایت ۳۷،۹۸۰ دلاری بکشند. ولی انتظار می‌رود که گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از ۳۷،۹۸۰ دلار برگردد، احتمالاً با فشار فروش در متحرک نمایی ۲۰ روزه و خط روند نزولی مواجه خواهد شد.

در عوض، اگر قیمت بتواند بالاتر برود و از خط روند نزولی عبور کند، نشان می‌دهد که گاوها کنترل اوضاع را در دست دارند. در این صورت، این جفت ارز می‌تواند مقاومت ۴۴،۷۰۰ دلاری را مجدداً آزمایش کند. اگر این مانع از سر راه برداشته شود، چشم‌انداز افزایش قیمت تا ۴۸ هزار دلار بهبود می‌یابد.

۲. کازماس

قیمت کازماس چند روزی است که در یک روند صعودی قرار گرفته است. گاوها هنگام افت قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰٫۵۲ دلار) در ۱۶ دسامبر، اقدام به خرید کردند که نشان‌دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر است.

نمودار روزانه ATOM/USDT.

گاوها اکنون در تلاشند تا قیمت را به بالای مقاومت ۱۲٫۵۰ دلار برسانند، اما خرس‌ها تسلیم نشده‌اند. با این حال، شیب رو به بالای میانگین‌های متحرک و قرار داشتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت نشان می‌دهد که مسیر صعود با کمترین مقاومت مواجه است.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۲٫۵۰ دلار برسانند، جفت ارز ATOM/USDT ممکن است تا ۱۳ دلار و پس از آن، به ۱۵ دلار افزایش یابد. اگر خرس‌ها بخواهند از این حرکت صعودی جلوگیری کنند، باید جفت ارز را به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. در چنین شرایطی، احتمال افت قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۹٫۴۰ دلار) وجود دارد.

۳. فایل کوین

قیمت فایل کوین در ۱۳ نوامبر از ۵٫۶۷ دلار رد شد و به سمت پایین برگشت، اما دوباره به این سطح رسیده است. این نشان می‌دهد که معامله‌‌گران در حال خرید در سطوح پایین‌تر هستند.

نمودار روزانه FIL/USDT.

در حال حاضر، جفت ارز FIL/USDT در تلاش برای تشکیل یک الگوی فنجان و دسته است که در صورت صعود قاطع و بسته شدن کندل قیمت بالاتر از ۵٫۶۷ دلار تکمیل خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز یک حرکت صعودی جدید را آغاز خواهد کرد. هدف این الگو، سطح ۸٫۴۱ دلار است.

با این حال، بعید است که خرس‌ها به راحتی تسلیم شوند. انتظار می‌رود که آنها در سطوح ۶٫۵۰ دلار و ۷٫۴۰ دلار، دفاعی قوی داشته باشند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴٫۶۱ دلار) سقوط کند، دیدگاه صعودی برای این جفت ارز در کوتاه‌مدت باطل خواهد شد.

۴. مولتی‌ورس ایکس

مولتی‌ورس ایکس (MultiversX) در تاریخ ۱۲ دسامبر از مقاومت ۷۰ دلاری برگشت و در ۱۶ دسامبر به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۵۵ دلار) رسید.

نمودار روزانه EGLD/USDT.

بازگشت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نشان می‌دهد که احساسات صعودی باقی مانده و معامله‌گران در حال خرید هنگام کاهش قیمت هستند. گاوها اکنون در تلاشند تا قیمت را به ۷۰ دلار برسانند که مقاومت مهمی است و در کوتاه‌مدت باید مراقب آن بود. اگر خریداران بتوانند بر این مانع غلبه کنند، جفت ارز EGLD/USDT می‌تواند شتاب بیشتری بگیرد و تا ۹۰ دلار و پس از آن، تا ۱۰۰ دلار افزایش یابد.

در همین حال، فروشندگان احتمالاً برنامه‌های دیگری دارند. آنها تلاش خواهند کرد تا هنگام افزایش قیمت بفروشند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. اگر آنها موفق شوند، ممکن است شاهد یک اصلاح عمیق‌تر به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۶ دلار) باشیم.

۵. الگوراند

خریداران در رساندن الگوراند به مقاومت ۰٫۲۲ دلاری موفق نبوده‌اند، اما یک سیگنال مثبت این است که آنها میدان را به طور کامل ترک نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که گاوها همچنان افزایش قیمت را پیش‌بینی می‌کنند.

نمودار روزانه ALGO/USDT.

شیب هر دو میانگین متحرک رو به بالا است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد گاوها همچنان کنترل اوضاع را در دست دارند. انتظار می‌رود خریداران هنگام کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۱۸ دلار) اقدام به خرید کنند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا بر مقاومت ۰٫۲۲ دلار غلبه کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز ALGO/USDT می‌تواند به ۰٫۲۴ دلار و سپس، به ۰٫۲۸ دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر این جفت ارز به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت باطل خواهد شد. در این صورت، احتمال شروع اصلاح عمیق‌تر به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰٫۱۴ دلار) وجود خواهد داشت.