جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

90 درصد تمام بیت کوین ها تاکنون استخراج شده است

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

بر اساس داده های Bitcoin Dashboard کلارک مودی(Clark Moody)، بیش از 90 درصد از 21 میلیون بیت کوینی که وجود خواهد داشت، قبلا استخراج شده است. با پیشرفت شبکه پولی از نظر آگاهی و استفاده در سراسر جهان و افزایش تقاضا برای BTC، یک شوک عرضه ناگهانی و قوی ممکن است اجتناب ناپذیر شود. بیت کوین محدودیت عرضه دارد و تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. به این ترتیب، بیت کوین برخلاف ارزهای فیات، ضد تورم باقی خواهد ماند.

عرضه محدود بیت کوین می تواند باعث ایجاد FOMO در بین خریداران شود

شبکه بیت کوین به دلیل حل مشکل دوبار خرج کردن به شیوه ای امن، توزیع شده و بدون اعتماد شناخته شده است. از طریق پروتکل اجماع خود که توسط ده ها هزار گره در سراسر جهان اجرا می شود، سقف عرضه 21 میلیون کوین را اعمال می کند. منصفانه است که فرض کنیم وقتی موسسات و دولت ها شروع به درک میزان کمیابی بیت کوین کنند، سطح کاملا جدیدی از FOMO ممکن است به وجود بیاید. یک سیاست پولی قابل پیش بینی و غیرقابل تغییر یکی از جنبه های اصلی است که بیت کوین را منحصر به فرد و در نتیجه جذاب می کند، به ویژه در مواجهه با واقعیت فیات و هزاران آلت کوین – عرضه و سیاست پولی آن می تواند بر اساس تصمیم چند نفرِ خاص تغییر کند.

بیت کوین به عنوان محافظ در برابر تورم استفاده می شود

ارز دیجیتال پیشرو جهان در چند سال اخیر به عنوان یک ارز دیجیتالی که تحت تأثیر تورم قرار نمی‌گیرد، نامی برای خود دست و پا کرده است. در مقابل، چندین موسسه بیت کوین را به عنوان پوششی در برابر تورم فزاینده به سبد خود اضافه کرده اند. با صدور بیش از 90 درصد عرضه بیت کوین در حال حاضر، کمیابی در حال حاضر آشکارتر است. اکنون موسسات بزرگ بیشتری برخلاف قبل، بیت کوین می خرند و به ارز دیجیتال اصلی مشروعیت می دهند.