دستگیری دو نفر به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران NFT پروژه فراستیز

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • دستگیری دو نفر به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران NFT پروژه فراستیز
nft rug pull - دستگیری دو نفر به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران NFT پروژه فراستیز

وزارت دادگستری ایالات متحده، روز پنجشنبه اعلام کرد: دو جوان 20 ساله در یک طرح کلاهبرداری و پولشویی توکن های NFT متهم شده اند. متهمان، اتان نگوین (Ethan Nguyen) و آندره لاکونا (Andre Llacuna)، ظاهراً از خریداران NFT هایی که به عنوان “Frosties” تبلیغ شده بودند، کلاهبرداری کردند.

به گفته وزارت دادگستری، در تاریخ 9 ژانویه (19 دی)، متهمان، پروژه NFT فراستیز را ظرف چند ساعت پس از فروش NFTها رها کردند، وب‌سایت فراستیز را غیرفعال کردند و تقریباً 1.1 میلیون دلار درآمد در قالب رمزارزها را از این طرح به کیف پول‌های مختلف، جهت کنترل آن ها در چندین تراکنش طراحی شده برای مبهم کردن منبع اصلی وجوه منتقل کردند.

دامیان ویلیامز، دادستان ایالات متحده گفت:

“آقایان نگوین و لاکونا به سرمایه گذاران وعده مزایای NFTها را دادند، اما وقتی فروش اتفاق افتاد، زیرپای قربانیان را خالی کرده، تقریباً بلافاصله وب سایت را تعطیل کردند و پول را منتقل کردند.”

وزارت دادگستری خاطرنشان کرد: نگوین و لاکونا در لس آنجلس دستگیر شدند، زیرا آن ها آماده فروش مجموعه دوم NFT هایی بودند که با عنوان “Embers” تبلیغ می شد. وزارت دادگستری معتقد است که Embers “یکی دیگر از طرح‌های کلاهبرداری” است و اشاره می‌کند که انتظار می‌رفت در 26 مارس (6 فروردین) یا حوالی آن راه‌اندازی شود که پیش‌بینی می‌شود که می توانست تقریباً 1.5 میلیون دلار درآمد ایجاد کند.

وزارت دادگستری با اشاره به اینکه هر اتهام حداکثر 20 سال حبس دارد، گفت: متهمان “هر کدام به یک فقره ارتکاب کلاهبرداری و یک مورد توطئه برای ارتکاب پولشویی متهم هستند.”