همکاری بانک انگلستان با MIT در تحقیقات CBDC

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

1222222 - همکاری بانک انگلستان با MIT در تحقیقات CBDC

بانک انگلستان روز جمعه اعلام کرد که با ابتکار ارز دیجیتالی آزمایشگاه رسانه فناوری ماساچوست یا DCI در مورد یک پروژه تحقیقاتی مشترک دوازده ماهه در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC به توافق رسیده است. این بانک در بیانیه ای اعلام کرد که پروژه جدید فقط برای اهداف تحقیقاتی بوده و قصد توسعه یک CBDC عملیاتی را ندارد.
این بانک مطالعه CBDC را در سال 2020(1399) آغاز کرد و در مارس همان سال(اسفند1399) یک مقاله بحث منتشر کرد که DCI با بحث در مورد اینکه چگونه یک CBDC می تواند اهداف ذکر شده را برآورده کند، به آن پاسخ داد. بانک و خزانه داری، آوریل گذشته(فروردین 1400) یک کارگروه اکتشافی در این زمینه تشکیل دادند. آخرین مقاله گفتگوی بانک در مورد CBDC روز پنجشنبه منتشر شد.
همچنین کمیته امور اقتصادی مجلس اعیان، احساسات متفاوتی را در مورد پوند دیجیتال بالقوه در اوایل سال جاری ابراز می کند و به “مزایای سرعت تسویه حساب و پرداخت های بین مرزی ارزان تر و سریع تر، اشاره می کند.
بانک انگلستان به بانک فدرال رزرو بوستون و بانک کانادا به عنوان شرکای تحقیقاتی CBDC در DCI، که مبتکر پروژه OpenCBDC است، می‌پیوندد. بانک کانادا هفته گذشته تلاش مشترک تحقیقاتی یک ساله خود را اعلام کرد، در حالی که فدرال رزرو بوستون همکاری خود را با DCI در سال 2020 آغاز کرد.

در حال حاضر حدود 60 کشور در حال تحقیق در مورد CBDC هستند و حدود 15 پروژه آزمایشی از جمله یوان دیجیتال داخلی چین در حال انجام است.