کوین بیس تراکنش های بالاتر از 1000 دلار کاربران کانادایی را رصد می کند

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • کوین بیس تراکنش های بالاتر از 1000 دلار کاربران کانادایی را رصد می کند
کانادا 1 - کوین بیس تراکنش های بالاتر از 1000 دلار کاربران کانادایی را رصد می کند

صرافی بزرگ آمریکایی کوین بیس به تازگی اطلاعیه ای را برای کاربران خود ارسال کرده است مبنی بر این که کاربران مستقر در کانادا به زودی ملزم خواهند شد جزئیات افرادی که تراکنش های بزرگ دریافت می کنند را گزارش دهند.

«کوین بیس در تاریخ 4 آوریل (17 فروردین)، تغییراتی که به موجب قوانین کشور کانادا الزام آور هستند را معرفی خواهد کرد».

در ادامه این اطلاعیه آمده است که کوین بیس به لحاظ قانونی موظف است برای تراکنش های بالاتر از 1000 دلار کانادا (تقریباً 800 دلار آمریکا)، از کاربران اطلاعاتی ازجمله نام و آدرس گیرنده تراکنش را بخواهد.” به نظر می‌رسد این قانون بیشتر معاملات صورت گرفته با سرمایه گذاران نهادی را تحت تاثیر قرار دهد، زیرا تنها زمانی اعمال می‌شود که طرف دریافت‌کننده یک نهاد مالی، کسب‌وکار ارائه کننده خدمات پولی و یا صرافی ارز دیجیتال باشد.

قوانین منعکس کننده تغییرات نظارتی هستند

به گفته کوین بیس، این تغییرات در واکنش به قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (PCMLTFA) اعمال شده است. این قانون که در ژوئن 2021 (خرداد 1400) اجرایی شده است، مشاغل مرتبط با خدمات پولی را ملزم می‌کنند تا سوابق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با ارزشی بالغ بر 1000 دلار یا بیشتر را بایگانی کنند. تصمیم اخیر کوین بیس برای اعلام این قانون در این هفته نیز احتمالاً به این دلیل است که مرجع کانادایی FINTRAC ارزیابی های خود را در ماه آوریل (اواسط فروردین) آغاز خواهد کرد.