راه اندازی زیرساخت های یک سیستم منحصر به فرد پرداخت دیجیتال در امارات توسط پروژه Nexus

اشتراک گذاری مطلب:

لینک کوتاه مطلب:

  • صفحه اصلی
  • اخبار
  • راه اندازی زیرساخت های یک سیستم منحصر به فرد پرداخت دیجیتال در امارات توسط پروژه Nexus
نکسو - راه اندازی زیرساخت های یک سیستم منحصر به فرد پرداخت دیجیتال در امارات توسط پروژه Nexus

طبق نتایج به دست آمده در یک مطالعه جدید، پیش بینی می شود که اندازه بازار بلاک چین، با نرخ رشد مرکب سالانه 68.4%، تا سال 2026 از 4.9 میلیارد دلار به 67.4 میلیارد دلار افزایش یابد. پذیرش زیاد راه حل های مبتنی بر بلاک چین برای پرداخت، قراردادهای هوشمند و نهادهای دیجیتالی ازجمله عوامل اصلی محرک این رشد هستند.

فن‌آوری‌های بلاک چین علاوه بر فراهم کردن امکان پرداخت های برون مرزی که در مقایسه با سیستم های سنتی ارزان تر و سریع تر هستند، سیستم‌های مالی جهانی را به هم متصل می‌کنند، بنابراین به راحتی قابل تعامل، مقرون به صرفه، کارآمد و در دسترس هستند.

پروژه Nexus یک سیستم بلاک چین غیرمتمرکز و توزیع شده است که یک پلتفرم کاربرپسند و کم هزینه را در اختیار کسب و کارها و توسعه دهندگان قرار می دهد و هدف آن ارائه زیرساخت های پرداخت دیجیتالی است که با بهبود دسترسی و تشویق مصرف، به توسعه اقتصادی کمک می کند.

به تازگی، پروژه Nexus با مشارکت شرکت‌های مختلف در امارات متحده عربی، طرح های تشویقی و نقاط داده دیجیتال را در شبکه معاملاتی خود متمرکز کرده و در نتیجه دروازه‌ای به سوی دنیای دموکراتیک و غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال باز می‌کند. به این ترتیب، مشتریان می‌توانند به راحتی در مکان‌های مختلفی مثل مراکز خرید، رستوران‌ها و سوپرمارکت‌های دبی و ابوظبی پرداخت های دیجیتالی خود را انجام دهند.

نکته قابل توجه این است که پروژه Nexus با ترکیب قراردادهای هوشمند، دارایی های وثیقه ای و مکانیسم‌های احراز هویت شخصی، اولین سیستم پرداختی خواهد بود که از پتانسیل بی‌پایان فناوری بلاک چین برای تسهیل خریدهای بزرگ مانند املاک و مستغلات استفاده می‌کند.

از سوی دیگر، با استیک کردن کوین های صادر شده توسط پروژه Nexus مثل NXD ، می توانید کوین های بیشتری را با هزینه کمتر خریداری کنید. دارندگان NXD می توانند با سپرده کردن آن در NexFi سود خود را به صورت USDT دریافت کنند. با سپرده گذاری 90 روزه NXD، سود مربوطه مطابق با قیمت NXD محاسبه می شود و دارندگان می توانند نرخ بهره سالانه 6٪ تا 12٪ دریافت کنند.

پروژه Nexus اپلیکیشنی نیز به نام Spray ارائه می‌کند که در واقع یک برنامه پاداش وفاداری برون زنجیره ای است که کاربران را قادر می‌سازد بر اساس مبلغی که برای خرید خرج می‌کنند امتیاز NEX کسب کنند، و امتیازهای جمع‌آوری‌شده نیز ممکن است به عنوان پرداخت استفاده شوند. در حال حاضر حدود 110 شرکت برای پذیرش این سرویس اعلام آمادگی کرده و این سرویس پرداخت تا پایان سال مالی 2022 به تدریج به مرحله اجرا در خواهد آمد.